Steffen Brandt indtager Hvinningdal Kirke med musikalsk magi

dato

Forbered dig på en uforglemmelig musikoplevelse, når Steffen Brandt optræder i Hvinningdal Kirke søndag den 9. november 2025 kl. 17:00. Med sig har han pianisten Dan Hemmer og sangerinden Anne Hjort, som sammen vil skabe en aften fyldt med sang, eftertænksomhed og varme.

Hvinningdal Kirke danner rammen for en helt særlig koncertoplevelse, når Steffen Brandt, kendt for sin karakteristiske stemme og skarpe tekster, indtager scenen. Publikum kan se frem til en eftermiddag, der både vil være rørende og opløftende.

Med sig på scenen har Steffen Brandt den talentfulde pianist Dan Hemmer samt sangerinden Anne Hjort, der vil bidrage til at fylde kirkens rum med en magisk atmosfære. Det bliver en søndag i særklasse, hvor musik og nærvær går op i en højere enhed.

Steffen Brandt advarer med et glimt i øjet om, at det også kan gå hen og blive underholdende. Der er altså lagt op til en koncert, der både vil berøre og begejstre publikum.

Praktisk information
Dato: Søndag den 9. november 2025
Tid: Kl. 17:00
Sted: Hvinningdal Kirke, Hvinningdal Kirkevej 1, 8600 Silkeborg
Entré: 300 kr. + gebyr
Billetter kan købes via Steffen Brandt i Hvinningdal Kirke - Silkeborg - Kirkekoncert 2025



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut