Thors Have 42 og 6 andre boliger er kommet til salg denne uge i Silkeborg - se boligerne her.

dato

7 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Silkeborg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I Silkeborg er en af de nye boliger, der er kommet til salg, rækkehuset på Thors Have 42. Med sin beliggenhed i byens hjerte tilbyder det 130 kvadratmeter bolig, fordelt på 4 rum. Trods det mindre grundareal på 139 kvadratmeter, er det en moderne boligmulighed.

En anden spændende mulighed er villaen på Kliplevvej 9. Denne ejendom er en rummelig villa på 200 kvadratmeter med hele 6 rum. Villaen ligger på en større grund, som strækker sig over 864 kvadratmeter, hvilket giver masser af udendørs plads.

Med priser på henholdsvis 5.695.000 DKK for rækkehuset og 5.195.000 DKK for villaen, præsenterer begge boliger attraktive muligheder for købere, der ønsker at bosætte sig i Silkeborg.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga
Mest læste artikler