6 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Silkeborg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Så er der nyt fra Ny Hattenæs
Silkeborg er klar med en uge fuld af aktiviteter og begivenheder, der spænder fra bæredygtighed og motion til musikalsk underholdning og juridiske foredrag. Find ud af, hvad du kan opleve i den smukke by.
Så er der nyt fra REMA 1000 Gødvad V/Peder Haarup
Så er der nyt fra CD Bolig - Lene Bang & Søren Bregnhøj
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Silkeborg.
Tag del i en hyggelig og kreativ aften i Sejling Sognehus, når Krea-caféen åbner dørene for alle interesserede tirsdag den 24. februar 2026 kl. 19:00. Her kan du fordybe dig i kreative projekter og nyde en afslappet atmosfære i selskab med andre.
Så er der nyt fra REMA 1000 Gødvad V/Peder Haarup
Tag et kig på denne charmerende ejendom i den naturskønne Resenbro, som CD Bolig - Lene Bang & Søren Bregnhøj har nøje udvalgt til salg. Beliggende på en stor grund tæt på Gudenåen, tilbyder huset en unik chance for dig, der ønsker at skab dit drømmehjem med mulighed for renovering. Her får du både rum og ro i ideelle omgivelser tæt ved Silkeborg.
Drømmer du om din første lejlighed i Silkeborg? RCN Bolig Silkeborg præsenterer denne charmerende 2-værelses på 34 m², der er ideel for singlen eller parret. Med smarte løsninger som egen parkeringsplads og mulighed for vaskemaskine, er hverdagen let at håndtere her. Beliggende nær både byliv og natur, kombinerer lejligheden komfort og bekvemmelighed i én pakke.
Så er der nyt fra CD Bolig - Lene Bang & Søren Bregnhøj
Mandag den 23. februar 2026 inviterer Ældre Sagen i Silkeborg til en hyggelig vinsmagning i Nordre Fælleshus. Arrangementet byder på en uformel præsentation af spændende vine, ledsaget af tapas, og er målrettet byens ældre borgere.
Seneste opdateringer fra Midt- & Vestjyllands Politi på X: https://t.co/EuNxLDMZQl
Oplev et spændende foredrag om den 1. slesvigske krig, når Jan Meyhoff Christensen og Kresten Thue Andersen inviterer til folkelige foredrag på Kragelund Plejecenter. Arrangementet finder sted mandag den 23. februar 2026, kl. 14.00-16.00.