Fredag den 11. oktober 2024 kl. 10.00 samles mænd i alle aldre i Dybkær Sognegård for at deltage i Herreværelset. Her drøftes emner efter deltagernes ønsker, og der bydes på kaffe, rundstykker og frokost. Kom og vær med til en hyggelig dag.
Så er der nyt fra NYBOLIG SILKEBORG - SØHØJLANDET
Så er der nyt fra CD Bolig - Lene Bang & Søren Bregnhøj
Det ikoniske danske band Slåbrock fejrer sit 50-års jubilæum med en koncert i Silkeborg Viseverseklub. Oplev en aften fyldt med nostalgiske hits og musikalsk glæde, når bandet går på scenen fredag den 11. oktober 2024 kl. 20:00.
Så er der nyt fra ANANDA YOGASKOLEN
Så er der nyt fra Realmæglerne Silkeborg v/Connie Halberg
Silkeborg Bibliotek byder på to spændende arrangementer torsdag den 10. oktober 2024 kl. 16:00. Deltag i Repair Caféen for praktisk hjælp til reparationer eller dyk ned i litteraturens verden med et fællesskab for unge læsere.
Dybkærskolen vinder prisen for Årets skolebyggeri 2024 ved Nohrcons kåring i København
Så er der nyt fra CD Bolig - Lene Bang & Søren Bregnhøj
Så er der nyt fra EDC Torben Larsen
Så er der nyt fra JH EL & KØL
Så er der nyt fra Dolphin Hotel Herning
Så er der nyt fra LOKALBOLIG SILKEBORG
Silkeborg Kulturråd inviterer til en begivenhedsrig aften fyldt med lokal kultur og samvær i Sejs-Svejbæk Multihuset torsdag den 10. oktober.
Så er der nyt fra REMA 1000 Nørrevænget