4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Silkeborg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Silkeborg er der netop kommet to spændende villaer til salg, som vil kunne tiltrække boligsøgende, der leder efter lidt ekstra plads.
Den første villa er på Vestre Allé 2. Denne bolig har et areal på 103 m² og ligger på en grund på 652 m². Med 3 rum er der mulighed for at nyde et mere kompakt, men bekvemt hjem.
På Gustav Wieds Vej 13 finder vi den anden villa. Med et større boligareal på 159 m² og en grund på 1145 m², er denne ejendom indrettet med 5 rum. Den tilbyder dermed mere plads til familien.
De to villaer på Vestre Allé 2 og Gustav Wieds Vej 13 er i samme prisklasse. Den første har en pris på 4.895.000 DKK, mens villaen på Gustav Wieds Vej 13 er blot lidt billigere til 4.695.000 DKK.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.